180 éve született Eötvös Károly (1842-1916) politikus, ügyvéd, író, publicista, országgyűlési képviselő
75 éve született Aczél Géza magyar költő, műfordító, szerkesztő, irodalomtörténész
Március 8. – Nemzetközi nőnap és Zoltán-nap
Nőnap és Zoltán-nap alkalmából olvasóiknak ajánljuk egyrészt a kortárs világirodalom nőközpontú valós és kitalált történeteit, másrészt pedig a kortárs magyar irodalom Zoltánjainak műveit.
Tovább100 éve született Pier Paolo Pasolini (1922–1975) olasz író, költő és filmrendező
Pier Paolo Pasolinit a nagyközönség – főleg Magyarországon – inkább filmrendezőként ismeri. A hatvanas évektől forgatott filmeket, legismertebb munkái: Oidipusz király, Médea, Dekameron, Canterbury mesék, Az Ezeregyéjszaka virágai, Saló, avagy Szodoma 120 napja. 1972-ben Arany Medve díjat kapott a Canterburyi mesék című filmjéért.
170 éve hunyt el Nyikolaj Vasziljevics Gogol (1809-1852) orosz író
Március 3. – A Vadvilág Világnapja
Az ENSZ közgyűlése 2013-ban, a veszélyeztetett vadon élő állat- és növényfajok nemzetközi kereskedelméről szóló egyezmény (CITES) aláírásának 40. évfordulója alkalmából az egyezmény aláírásának napját, március 3-át a Vadvilág Világnapjává (World Wildlife Day) nyilvánította. Azóta ezen a napon világszerte Földünk vadon élő növény- és állatvilágának sokszínűségét, gazdasági, tudományos, etikai és esztétikai értékét ünnepeljük.
Tovább40 éve hunyt el Philip Kindred Dick (1928–1982) amerikai sci-fi író, aki a műfajt alapjaiban változtatta meg
Március 1. – Az újrapapír napja
Az újrapapír napja a Hulladék Munkaszövetség környezetvédő szervezet (röviden: HUMUSZ) kezdeményezésére jött létre 2006-ban, melynek célja, hogy felhívja a figyelmet a háztartási papírhulladék megfelelő felhasználásának fontosságára.
Tovább