A következő cimkéjű bejegyzések mutatása: kitekintő
Budapest Időgép
A Budapest Időgép nevű projekt 2017-ben indult. Azoknak lehet hasznos ez az alkalmazás, akiket érdekel a történelem, a helytörténet. Az időgépbe beszállva megismerhetik a fővárost, azon belül szűkebb környezetük, lakóhelyük, otthonuk történetét, azt, hogy az évek során milyen épületeket építettek vagy romboltak le.
TovábbJó tudni! – A szellemi tulajdonvédelem II.
Mitől érték a szellemi érték? Mindig érték volt? Miért léteznek még mindig könyvtárak, ha van Google?
TovábbFelkerült a 20 000. kötet a Magyar Elektronikus Könyvtárba
A Magyar Elektronikus Könyvtár (MEK) 1994-ben indult. A célja, hogy összegyűjtse a magyar vagy magyar vonatkozású, digitalizált formában létrejött vagy digitalizált, tudományos, kulturális és oktatási tartalmú, könyvjellegű, nyilvánosan szolgáltatható dokumentumokat. A kezdeményezést 1999-ben fogadta el az Országos Széchényi Könyvtár.
TovábbJó tudni! – A szellemi tulajdonvédelem I.
A könyv és a szerzői jogok, illetve a szellemi tulajdon világnapja apropóján indítjuk útjára új sorozatunkat, ezzel is szeretnénk felhívni a figyelmet a téma fontosságára. Először tekintsük át azt, hogy mit jelent, mi a célja, milyen területei vannak, és milyen szervezet fogja össze a hozzá kapcsolódó világnapot világszerte és hazánkban.
(Kép: pixabay.com)
Újabb tárlatot tett online elérhetővé a Szépművészeti Múzeum
Újabb tartalommal bővült a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria virtuális tárlata.
A Változatok a realizmusra – Munkácsytól Mednyánszkyig című kiállítás után a magyarországi barokk művészetet bemutató kiállítás is bejárható virtuálisan a Szépművészeti Múzeum honlapján. A tárlaton a magyarországi barokk számos izgalmas alkotása és művésze ismerhető meg az 1600-as évek elejétől a XVIII. század végéig. A kiállítás összesen csaknem harminc műtárgyat mutat be.
Kincskeresős számítógépes játékban fedezheted fel az 1940-es évekbeli Erzsébet hidat és környékét
Bár még mindig nem ajánlott az utcára kimenni, a számítógép számos segítséget biztosít az idő hasznos eltöltésére, a tanulásra, illetve a városnak és annak történetének megismerésére.
Erre ad alkalmat például Az eltűnt híd nevű számítógépes játék. Egyik alkotója Handler Balázs, aki miközben a Budapest ostroma alatt lerombolt Erzsébet híd után kutatott, lemodellezte a hidat és másokkal is együttműködve elkészített egy számítógépes játékot, mely ingyen letölthető.
Logiritmus: Online logikai játék szombaton!
A sokak által kedvelt Medve Szabadtéri Matekverseny is az online térbe költözik. Több ezer embert várnak szombaton a Medve Matek ingyenes, logikai kalandjátékába. Most egy otthonról játszható matekozásra várják az érdeklődőket.
TovábbIngyenesen elérhető a Múlt-kor digitális archívuma
Az egészségügyi vészhelyzetre való tekintettel 2020. április 30-ig ingyenesen elérhető a Múlt-kor összes korábbi lapszáma.
TovábbÖsszesen 90 filmet tett elérhetővé a Nemzeti Filmintézet
Összesen 90 irodalmi adaptációt, történelmi filmet, ifjúsági, rajz-, mese- és dokumentumfilmet tett ingyen elérhetővé a Nemzeti Filmintézet. Ezáltal a digitális oktatás működését segítenék azon túl, hogy az otthon maradni kényszerülőknek is szórakozást kínálnak.
(Kép: pixabay.com)
Ingyenessé tették a különleges magyar mesekönyvet, benne több mint 400 mesével
A Samsung és a BOOKR Kids együttműködésének köszönhetően március 20-tól egy hónapon keresztül több mint 400 mese vált letölthetővé a telefonokra a koronavírus miatt otthon lévő családok számára.
Tovább