A következő cimkéjű bejegyzések mutatása: kitekintő
2023-ban már 3491 emoji közül lehet választani
2020-ban 217, 2021-ben 112 új hangulatjelet adtak ki. 2023-ban valószínűleg 31 új emoji fog megjelenni: többek között a rózsaszín szív, a jávorszarvasfej, a szamár, a liba, a feketerigó, a gyömbér, a medúza és a rumbatök; a pacsira tartott kéz – balra és jobbra egyaránt – lesz az egyetlen testre szabható emoji az újak közül. A frissítés közel 3500-ra növelheti a hangulatjelek számát jövőre. A Unicode szeptemberben fogja nyilvánosságra hozni az Emoji 15.0 végleges, jóváhagyott emojikészletét, ami legkorábban 2023 januárjától lesz elérhető.
TovábbA mozizás nem olcsó kikapcsolódás
Nyáron sokan választják szabadidős tevékenységnek a mozik hűsítő termeiben a filmnézést, ám nem minden országban számít ez olcsó kikapcsolódási formának.
TovábbAz irodalom a családban marad 2.: Závada Pál és fia, Závada Péter
Az irodalom a családban marad című sorozatunkban ezúttal Závada Pál Kossuth- és József Attila-díjas író, szerkesztő, szociológus és fia, Závada Péter költő, drámaíró, zenész irodalmi munkásságát és az egymáshoz fűződő viszonyukat mutatjuk be.
TovábbZene és irodalom 2.: Grecsó Krisztián: Belefér egy pici szívbe
A Zene és irodalom sorozatunkban ezúttal Grecsó Krisztián Belefér egy pici szívbe című gyermekkönyvének megzenésített változatát mutatjuk be.
TovábbÍrásban, házasságban (íróházaspárok) 2.: Péterfy Gergely – Péterfy-Novák Éva
Az írásban, házasságban sorozatunk második részében Péterfy Gergely és Péterfy-Novák Éva írói munkásságát és alkotói módszerüket mutatjuk be.
TovábbA műfordítás mesterei 1.: M. Nagy Miklós
Az író után a műfordító a legfőbb alkotója egy könyvnek, hiszen ha nem magyar szerzőtől olvasunk, akkor bizony a műfordító munkája kerül előtérbe. Egy jó műfordító, nem csupán lefordítja szó szerint a szöveget, hanem hűen tükrözi a szerző stílusát, szóhasználatát, több szótári jelentést vesz figyelembe és képben van a kulturális-társadalmi utalásokkal kapcsolatban, valamint nem írja át az eredeti szöveget. Elsőként M. Nagy Miklós műfordítói tevékenységét ismertetjük.
TovábbAz irodalom a családban marad 1.: Kemény család
Az irodalom a családban marad című sorozatunkban olyan írókat, költőket mutatunk be, akiket nem csak az írás és az irodalom, hanem a rokoni szálak is összekötik.
TovábbZene és irodalom 1.: Rájátszás: költészet popritmusban
A Zene és irodalom sorozatunkban a magyar irodalom megzenésített változatait mutatjuk be röviden, kezdve az elmúlt évtized legsikeresebb irodalmi-zenei formációjával, a Rájátszással.
Tovább